Pirmie trīs soļi, lai sāktu spēlēt golfu – jo katrs čempions reiz bija bērns!
Prakse padara meistarību – šī ir labi zināma frāze, un tā ir pilnīga taisnība. Neviens nav piedzimis par čempionu, un katrs čempions reiz ir bijis iesācējs. Ko darīt pašā sākumā, kā sākt? Tas ir jautājums, uz kuru vajadzētu atbildēt cilvēkiem, kas tikai sāk savu golfa piedzīvojumu Pirmie soļi golfā ir saistīti ar spēles noteikumu, noteikumu, golfa etiķetes apguvi, nodarbībām un pamataprīkojuma iegādi. Golfam ilgu laiku ir bijusi bagātnieku sporta veida reputācija, kas tagad ir pagātne. Golfs ir sporta veids ikvienam, un nav nepieciešams tērēt daudz naudas, lai sāktu spēlēt. Kā sākt?
Kā sākt spēlēt golfu?
Gandrīz visos golfa laukumos tiek piedāvātas golfa nodarbības. Ja jūs sākat interesēties par šo sporta veidu un uzdodat sev jautājumu “Kā sākt spēlēt golfu?”, šīs golfa nodarbības būs atbilde uz šo jautājumu. Ir svarīgi apgūt pamatus – pareizu golfa nūjas satvērienu, pareizu šūpošanas tehniku, iepazīties ar spēles noteikumiem un golfa etiķeti. Tāpat kā jebkurā jaunā nodarbē, arī golfā mums ir jāmācās. Golfa laukumā ir nepieciešams atbilstošs apģērbs, tāpēc, pirms domājam doties laukumā t-kreklā un treniņbiksēs, ir vērts izlasīt par golfa teoriju. Golfa spēlētājam jāvalkā krekls ar apkakli, bikses ar jostu un golfa apavi. Piemērota ir arī cepure un golfa cimds. Pēdējais punkts būs aprīkojums. Mēs varam iegādāties savus, varam iznomāt golfa nūjas vai golfa ratiņus, piemēram, braukšanas laukumam.
Kur sākt spēlēt golfu?
Golfa nodarbību laikā mēs uzzināsim par golfa laukuma struktūru, kā arī par noteikumiem, kas tajā tiek piemēroti. Disks ir golfa trenažieris, un tieši šeit lielākā daļa golfa spēlētāju sāk savu golfa piedzīvojumu. Tur mēs apgūstam pašus pamatus un visvienkāršāko kustību, proti, golfa bumbiņas trāpīšanu ar golfa nūju. Treneris noteikti pievērsīs uzmanību tam, ko nepieciešams uzlabot mūsu izpildītajās kustībās, un palīdzēs mums uzlabot šūpoles jeb svarīgākās golfa kustības. Pirms tas notiks, mūsu prātos noteikti radīsies jautājums“kur spēlēt golfu?”. Visvienkāršākais veids ir izvēlēties tuvāko golfa laukumu, jo laukumu blīvums nav liels, lai mēs varētu izvēlēties. Jo lielāka pilsēta, jo lielāka izvēle. Tāpat kā jebkurā citā nozarē, arī šajā ir ieteicams ievērot pārbaudītus ieteikumus. Vietas ar labu reputāciju noteikti atbildīs mūsu prasībām. Nākamais jautājums ir par to, kuros golfa laukumos drīkstēsiet spēlēt kā iesācējs. Tiesības izmantot lielāko daļu pilna izmēra golfa laukumu mājās un ārzemēs apliecina tā sauktā Zaļā karte. Kad sākat spēlēt golfu, jums vēl nav šī dokumenta, un šī iemesla dēļ jūs nevarēsiet iekļūt čempionāta laukumā, jūs varēsiet iekļūt tikai tā sauktajā golfa akadēmijā vai treniņu laukumos. Šī iemesla dēļ ir vērts pieteikties golfa nodarbībām, kurās mums iemācīs, kā spēlēt treniņu laukumos, kas paredzēti spēlētājiem bez zaļās kartes.
Amatieri sāk spēlēt uz driving range, kur apgūst golfa šūpoles un garos sitienus. Citas vietas, kas paredzētas golfa spēles apguvei, ir golfa laukums, kur spēlētāji apgūst galīgos sitienus. Puttting jeb sitieni ar putteri ir sitieni, kas seko zemei un kuru mērķis ir novirzīt bumbiņu tieši bedrītē. Tā ir arī neaizstājama prasme, kas nepieciešama ikvienam golfa spēlētājam. Jebkurā gadījumā ir svarīgi atcerēties, ka visa jautrība slēpjas spēlē kopumā, un spēles laikā daudz kas tiek apgūts, izmantojot izmēģinājumus un kļūdas. Eksperti norāda, ka pārmērīga trenēšanās kādā brīdī sāk nesasniegt rezultātus un var atturēt jauno golferi. Trenerim ir jāizjūt šis brīdis un jānosaka, kad ir lietderīgi doties uz golfa laukumu un turpināt mācīt tur.
Kas jāņem līdzi uz pirmo golfa nodarbību?
Vienojoties ar treneri par pirmo golfa nodarbību, ir vērts ar viņu apspriest arī to, kas jums jāņem līdzi. Dažādos kursos un ar dažādiem treneriem tas var izskatīties dažādi. Lielākoties golfa nodarbības notiek, veicot dažādus atkārtotus sitienus ar golfa nūju, kas nozīmē, ka nūjas un bumbiņas ir būtiskas, nevis visdažādākie greznie golfa piederumi, kas mums ne vienmēr ir vajadzīgi. Ja jums jau ir golfa inventārs, ņemiet to līdzi uz golfa nodarbību. Tomēr, ja jums nav sava golfa aprīkojuma, nevajag izmisumā vilcināties, jo golfa laukumos to parasti var iznomāt. Protams, nav nekas slikts, ja līdzi paņemsiet pudeli ūdens un ģērbsieties atbilstoši golfa laukuma ģērbšanās noteikumiem.
Meklējot atbildi uz jautājumu, kas regulāram golfa spēlētājam būtu jāņem līdzi uz golfu, jūs atradīsiet diezgan izsmeļošu lietu sarakstu, kurā, protams, iekļautas vissvarīgākās lietas, t.i., golfa nūjas un golfa bumbiņas. Pilnā golfa nūju komplektā ir 14 nūjas, tāpēc mums būs nepieciešama golfa soma. Labi zināt, kam jābūt golfa somā. Pati golfa somas izvēle nav viennozīmīga – mums ir izvēle starp somu ar kājām (stand bag), somu ar kājām (cart bag) vai arī profesionālo turnīru somu (staff bag ). Bieži vien izrādās, ka mūsu pārpildītā golfa soma ir liela un smaga, un mēs saskaramies ar nākamajiem izdevumiem, kas ir golfa ratiņu iegāde un arī dilemma, vai iegādāties elektrisko vai manuālo ratiņu. Turklāt mēs dažkārt piedāvājam arī citus spēlei noderīgus piederumus. Kā redzat, ir daudz lietu, taču tās ir lietas, kas noder regulārā golfa spēlē un ar tām nav jāapgrūtina galva jau pirmajā golfa nodarbībā. Viss, kas jums nepieciešams, ir vēlme un entuziasms.
Skatīt arī :Elektriskie vai manuālie golfa ratiņi – ko izvēlēties?
Kā sagatavoties pirmajai golfa nodarbībai?
Patiesībā pirms pirmās golfa nodarbības nav nepieciešama īpaša sagatavošanās. Sazinieties ar privātu treneri vai reģistrējieties grupas kursam, un viss, kas jums jādara, ir laikus ierasties tikšanās vietā. Tas ir labs ieradums, īpaši saistībā ar šo sporta disciplīnu. Viens no golfa etiķetes noteikumiem ir punktualitāte, un mums vienmēr ir jābūt laikus ieradušies uz spēli. Treneris pielāgos nodarbības līmeni dalībnieku līmenim, tāpēc jums nav jāuztraucas par savām prasmēm, pat ja jums to vēl nav. Treneris apzinās, ka tie ir iesācēji, un attiecīgi pielāgos līmeni. Bieži vien treneris nodrošina arī golfa nūjas un golfa bumbiņas, tāpēc jums nav nepieciešams ņemt līdzi nekādu ekipējumu, taču ir labi par to iepriekš vienoties pa tālruni. Golfa nodarbību mērķis ir sniegt visas nepieciešamās zināšanas, lai mēs būtu labi sagatavoti pirmajai spēlei un “lielajam” laukumam.
Cik maksā pirmā golfa nodarbība?
Runājot par golfu, cenu diapazons ir ļoti plašs gandrīz visos sporta veidos. Neatkarīgi no tā, vai tas ir sporta aprīkojums, golfa apģērbs, aksesuāri vai golfa nodarbības. mēs varam tērēt salīdzinoši maz vai arī patiešām daudz. Viena 45 līdz 60 minūšu ilga golfa nodarbība maksā no vairākiem simtiem līdz 2000 kronu. Tāpēc cenu atšķirība ir ievērojama. Cena ir atkarīga no izvēlētā autobusa un golfa kluba. Individuālās nodarbības ir dārgākas, bet grupu nodarbības ir lētākas. Vēl vieni izdevumi, kas mums ir jāsedz, ir ieeja braukšanas laukumā, kura cena ir no 50 līdz 300 CZK, bet cenā parasti ir iekļautas bumbiņas un golfa nūju noma. Kas attiecas uz golfa laukumu “putting green” un “chipping green”, nūju noma šajās zonās maksā mazāk nekā 100 kronu, bet šo golfa laukuma zonu izmantošana maksā vairākus simtus kronu. Tās nav lielas summas, bet, ja tās saskaitīsiet kopā, tās var būt diezgan lielas. Ieeja 9 bedrīšu golfa laukumā maksā no 200 līdz 1000 kronām.
Par golfu jau ilgu laiku pastāv daudzi mīti, tostarp uzskats, ka golfs ir tikai bagātu cilvēku vai uzņēmēju sporta veids. Tas nav taisnība, tāpat kā uzskats, ka šis sporta veids ir garlaicīgs, neprasa fizisku sagatavotību un ir domāts vecāka gadagājuma cilvēkiem. Jūs varat pārliecināties par visiem maldīgajiem priekšstatiem golfa laukumā. Golfa aprīkojuma un piederumu cenas ir atkarīgas no daudziem mainīgajiem lielumiem, piemēram, no tā, kādu zīmolu izvēlaties, cik tehnoloģiski progresīvi ir modeļi utt.
Kāds ir labākais vecums, lai sāktu spēlēt golfu?
Golfa priekšrocība salīdzinājumā ar citiem sporta veidiem ir tā, ka to var spēlēt gandrīz visu mūžu – no agras bērnības līdz sirmam vecumam. Būtībā nav vecuma ierobežojuma, kad sākt spēlēt. Golfu var sākt spēlēt jau 3-4 gadus veci bērni. Ir vērts pieminēt, ka viena no nozīmīgākajām golfa pasaules figūrām, slavenais Taigers Vudss, sāka spēlēt divu gadu vecumā. Golfs ir sporta veids, kurā spēlētājam ir nepieciešama neticama ķermeņa koordinācija, jo īpaši acu un roku koordinācija. Lai metiens būtu veiksmīgs, izsmalcinātam šūpolam ir jābūt precīzi mērķētam. Jo ātrāk spēlētājs iemācīsies saskaņot šīs īpašības, jo labākus rezultātus viņš sasniegs. Golfs kopumā ir attīstošs sporta veids, un golfa nodarbībām ir ļoti pozitīva ietekme uz bērniem, un tās veicina viņu vispārējo fizisko sagatavotību.
Viena lieta ir kustību un sportiskās iemaņas, bet otra – specifiska golfa etiķete. Galvenais ir godīgums – golfs ir sporta veids, kura pamatā ir godīgums, un šī īpašība ir svarīga vērtība jau jaunākajiem golfa spēlētājiem. Godīgas spēles noteikumi, cieņa pret citiem spēlētājiem, noteikumu ievērošana un punktualitāte ir īpašības, kas veido sportistu.
Ja jūs interesē, kādā vecumā ir vislabāk sākt spēlēt golfu, atbilde ir – jebkurā vecumā. Ar golfu ir iespējams sākt spēlēt jebkurā vecumā, neatkarīgi no tā, vai tas ir mazs bērns vai vecāka gadagājuma cilvēks, golfs ir disciplīna, kas mums dos daudz laba, un tāpēc mēs varam sākt golfa nodarbības bez jebkādām bailēm.
Kas iesācējiem golfā ir visgrūtākais?
Sarežģītākais iesācējiem golfa spēlētājiem ir apgūt sava ķermeņa kustību koordināciju. Skatoties golfu, mums var rasties nepareizs priekšstats, ka šis sporta veids ir vienkāršs un nesarežģīts. Un, kā jau tas dzīvē bieži gadās, teorija ir vieglāk nekā prakse. Golfā ir ļoti svarīga tehnika, jo tā prasa, lai spēlētājs vienlaikus koordinētu un sinhronizētu dažādas ķermeņa daļas. Tieši šis spēles aspekts iesācējiem bieži vien sagādā vislielākās grūtības.
Golfa treniņi noteikti palīdzēs visiem iesācējiem apgūt šīs grūtības. Treniņi ietver dažus vienkāršus vingrinājumus, kas palīdz palielināt golfa spēlētāja ķermeņa vidusdaļas un muguras lejasdaļas kustīgumu, uzlabot mugurkaula kustīgumu krūšu rajonā un uzlabot ķermeņa rotāciju golfa šūpoles laikā. Treniņi arī ļauj golfa spēlētājam palielināt enerģijas pārnesi no golfa spēlētāja ķermeņa uz golfa nūju un palielināt stabilitāti šūpoles laikā. Šie ir ārkārtīgi svarīgi spēles aspekti, kurus mēs varam uzlabot, izmantojot vienkāršus vingrinājumus, tādējādi padarot spēli vieglāku un patīkamāku.
Kas izmanto golfa nodarbības?
Golfa nodarbības galvenokārt paredzētas iesācējiem, kuri vēlas apgūt ar šo sporta veidu saistītas pamatprasmes, iemācīties šūpoles, sitienus un spēles noteikumus. Tās ir paredzētas arī cilvēkiem, kuri vēlas saņemt Zaļo karti. Šajā gadījumā tas ir kurss, kura mērķis ir tieši Zaļās kartes iegūšana. Kas ir Zaļā karte un kam tā ir noderīga? Zaļā karte dod tiesības apmeklēt lielāko daļu golfa laukumu Čehijā un ārzemēs, kā arī piedalīties turnīros iesācējiem. Turklāt Zaļā karte ir sava veida caurlaide dalībai golfa klubā un pēc tam arī handikapa kartes saņemšanai. Čehijas Golfa asociācijas handikapa karte ir paredzēta personām, kuru handikaps ir 54 un mazāks, un tā dod tiesības piedalīties golfa turnīros, kuros nepieciešams oficiāls handikaps, piemēram, čempionāta turnīros. Kā redzat, golfa nodarbības ļauj ne tikai apgūt spēles pamatus, bet arī spert pirmos soļus ceļā uz golfa turnīriem.
Rezumējot – iesācēja golfa spēlētāja pirmie soļi ir jāvirza uz golfa nodarbībām. Spēlētājam jāaprīko sevi ar piemērotu apģērbu un pēc tam ar golfa aprīkojumu. Tas ir viss, kas viņam būs nepieciešams golfam. Pārējais būs atkarīgs no pieredzes.