Golfa blogs

Labākās golfa bumbiņas iesācējiem un spēlētājiem ar augstu HCP – pēc kā izvēlēties?

labakas-golfa-bumbinas-iesacejiem-un-speletajiem-ar-augstu-hcp-pec-ka-izveleties

Golfa bumbiņas – lai gan neuzkrītošas – ir viens no svarīgākajiem aprīkojuma elementiem visiem spēlētājiem un spēlētājiem. Svarīgi, ka tas attiecas uz jebkura līmeņa spēlētājiem, tāpēc jau no paša golfa piedzīvojuma sākuma ir vērts papildināt savas zināšanas šajā jomā. Tātad, kādas golfa bumbiņas iesācējiem un spēlētājiem ar augstu HCP vajadzētu izvēlēties? Kādi modeļi ir vispiemērotākie un palīdzēs samazināt slice? Mēs sniedzam jums padomu!

HCP nozīmē handicap. Īsumā to var raksturot kā veidu, kā novērtēt golfa spēlētāju un spēlētāju prasmju līmeni, kas tiek novērtēts, ņemot vērā golfa laukumu ar standarta reitingu 113(Slope Rating 113). Tas liecina par sitienu skaitu – virs vai zem par (t. i., standarts, kas ir prognozēts kā pietiekams, lai nospēlētu konkrēto bedrīti) -, kas izvēlētajam indivīdam ir nepieciešams, lai nospēlētu pilnu raundu (9 vai 18 bedrīšu). Bet vai vispār ir nepieciešams aprēķināt HCP? Nu, tas noteikti nav “nepieciešams”, bet tas piedāvā daudz vairāk iespēju. Jo, cita starpā, tas ļauj iegūt HCP PZG (Polijas Golfa asociācijas) karti, kas ir oficiāls apliecinājums tam, ka jums ir konkrēts handikaps, un tādējādi ļauj piedalīties turnīros, kuros tas nepieciešams. Šī karte arī ļauj spēlēt ārvalstu golfa laukumos.

Tomēr vissvarīgākais: jo zemāks HCP, jo labāk. Tas ir tāpēc, ka zems rezultāts liecina par augstāku izvēlēto spēlētāju spēles līmeni (t. i., par nepieciešamību spēlēt mazāk sitienu vienā raundā). Sapnis ir līmenis 0,0. Spēlētāju, kurš sasniedz šo līmeni, dēvē par Scratch Player (lai gan jāatzīst, ka lielākajai daļai amatieru šāds HCP līmenis diemžēl paliek tikai sapņu valstībā – pasaules statistika liecina, ka vienciparu handikapu sasniedz mazāk nekā 10 procenti šīs grupas spēlētāju). Savukārt, ja konkrētam golfa spēlētājam HCP ir 20,0 vai golfa spēlētājai sievietei HCP = 24,0, tiek uzskatīts, ka viņš ir Bogey Player.

Savukārt maksimālais handikaps ir 54,0 (ja tas ir lielāks, tas joprojām tiek izlīdzināts līdz šeit norādītajam līmenim). Turklāt ir pieņemts, ka HCP no 37,0 līdz 54,0 tiek traktēti atšķirīgi – tā ir 6. handikapa kategorija (zemākā), un tieši šai kategorijai mēs pievēršamies sīkāk. Tātad, kādām būtu jābūt bumbiņām vīriešiem un sievietēm, kuri spēlē golfu šajā līmenī, un visiem tiem, kuri vēl vispār nav koncentrējušies uz HCP, bet tikai sāk spēlēt golfu?

Slānis pēc slāņa – kādas golfa bumbiņas ar augstu HCP?

Ņemot vērā golfa bumbiņu vispārējo konstrukciju, ir daži noteikumi, kurus nedrīkst pārkāpt neatkarīgi no tā, vai tā ir lēta 1 slāņa bumbiņa vai visjaunākais modelis, kas sastāv no 5 slāņiem. Mēs runājam par starptautiskajos noteikumos precīzi definētiem noteikumiem. Tie cita starpā norāda bumbiņas svaru, kas nedrīkst būt lielāks par 49,93 g (1,620 uncēm), kā arī diametru – vismaz 42,67 mm (1,650 collas). Tāpēc, ja izvēlētais modelis iekļaujas norādītajos diapazonos un neatšķiras no ierastās šāda veida bumbiņu formas, to droši varat izmantot.

Labi, bet kāpēc šeit tiek lietoti tādi termini kā “1 slāņa bumba” vai “5 slāņu modelis”? Tāpēc, ka bumbiņu iedalījums pēc slāņu skaita, no kuriem tās sastāv, ir viens no visbiežāk izmantotajiem, izvēloties šāda veida piederumus, un attiecas arī uz spēlētāju līmeni. Tātad, ko šajā kontekstā ir vērts zināt un kādas – saskaņā ar šo iedalījumu – ir labākās golfa bumbiņas iesācējiem?

Tiek nošķirti modeļi:

Attālums vai sajūta – kas ir svarīgāk augstam HCP?

Vislabāk būtu vispār neizvēlēties, vai ne? Un parasti tā arī ir – t. i., pasaules lielāko zīmolu ražotāji cenšas izstrādāt bumbiņas, kas atbalsta gan sitienu garumu, gan ļauj lieliski izjust spēli. Tas, starp citu, atbilst dažādām pieejām šim jautājumam.

Tas ir tāpēc, ka parasti tiek uzsvērts, ka sākotnēji ir būtiski palīdzēt viņiem sasniegt lielākus attālumus. Kāpēc? Tāpēc, ka golfa spēlētājiem, kuri ir sava ceļa sākumā, parasti ir mazāks šūpošanas ātrums, un tāpēc viņu bumbiņas lido īsāk.

Svarīgi ir atzīmēt, ka lodīšu cietībai un saspiešanas parametriem ir liela nozīme attiecībā uz sasniegto attālumu. Kompresiju nosaka konkrēti skaitļi, bet cietība ir atkarīga ne tikai no izmērāmiem testu rezultātiem, bet arī – ja ne galvenokārt – no individuāla vērtējuma. Turklāt ļoti svarīgas ir arī subjektīvās izjūtas, piemēram, attiecībā uz to, vai izvēlētā golfa bumbiņa pēc trieciena pārāk lēkā. Arī zināmu atkārtojamības pakāpi var novērtēt jau agrīnā stadijā – jo, pat ja sitieni atkārtojas diezgan reti, parasti ir iespējams novērtēt, kurš modelis cilvēkam dod vislielāko kontroles sajūtu un apstājas vistuvāk bedrītēm.

Tāpēc, mēģinot atbildēt uz jautājumu, kādam aspektam būtu jāatbalsta labākās bumbiņas iesācējiem golfa spēlētājiem, diemžēl jāatbild: “Tas ir atkarīgs”. Pirmkārt un galvenokārt šajā kontekstā ir vērts atsaukties uz cilvēka šūpošanas ātrumu, viņa prasmēm un meistarības līmeni, kā arī individuālajām vēlmēm. Nu, tas nav vienkārši… bet, ja būtu, golfa inventāra piemērīšana nebūtu tik nepieciešama. Tieši tā, speciālisti šāda veida nodarbībās palīdz izvēlēties arī labākās bumbiņas!

Golfa bumbiņu izturība – vai tai ir nozīme?

Golfa bumbiņu izturība neapšaubāmi ir tēma, par kuru netiek runāts īpaši bieži, un tas ir žēl! Atbilde uz jautājumu, vai tam ir nozīme, ir viena – jā, tas var būtiski ietekmēt “sadarbību” ar izvēlēto modeli, un tas neatkarīgi no tā, kāds HCP līmenis konkrētajam spēlētājam vai spēlētājai šobrīd ir. Jebkādi skrāpējumi vai šķembas ietekmē bumbiņu īpašības un to darbību – gan trieciena laikā, gan jau lidojuma laikā. Tāpēc ir vērts izvēlēties izturīgus modeļus. Kā to pārbaudīt?

Šajā kontekstā īpaši svarīgs ir attiecīgās lodes izgatavošanas materiāls. Īpaši izturīgi ir šādi:

  • surlyn – vai etilēnjonomērs. Tā ir plastmasa, ko raksturo neliels svars, augsta plastiskums un izturība, tostarp izturība pret skrāpējumiem;
  • dažāda veida elastomēri – kuru priekšrocība ir tā, ka tie pēc deformācijas, piemēram, sitot bumbu ar nūju, var atgūt savu sākotnējo formu. Tie ir, piemēram, polimēri un gumijas;
  • graphene – sastāv no oglekļa atomiem un neapšaubāmi izceļas ar visaugstāko izturību. Tas ir līdz pat 100 reižu stiprāks par tēraudu!

Budžets golfa bumbiņām – cenas un vērtības attiecība

Nu, nav nekādas muļķības – golfa bumbiņu cena, tāpat kā citu piederumu cena, dažkārt var būt izšķiroša, pieņemot lēmumu par pirkumu. Sākumā izmantoto golfa bumbiņu kontekstā tas ir īpaši svarīgi. Tad jūs izmantojat daudz vairāk bumbiņu nekā vēlākos golfa spēles attīstības posmos, tāpēc dārgāko modeļu iegāde būtu diezgan spēcīgs trieciens pa kabatu. Vienslāņu un divslāņu bumbiņas ir vislētākās, tāpēc jums būtu arī mazāk žēl katru no tām zaudēt. Vēl jo vairāk tāpēc, ka sākumā tik un tā nav iespējams optimāli izmantot visas inovācijas, kas izmantotas modeļos ar vairāk slāņiem – tādējādi jūs maksāsiet par potenciālu, kas vēlāk tik un tā nebūs noderīgs.

Turklāt mūsdienu divslāņu modeļi bieži var konkurēt ar trīsslāņu golfa bumbiņām – galvenokārt stingrības ziņā. Tādi zīmoli kā TaylorMade vai Titleist, piemēram, rada produktus ar materiāliem, kas ievērojami uzlabo mīkstumu un sajūtu. Tajā pašā laikā tās parasti ir lētākas, kas cita starpā skaidrojams ar 2 slāņu modeļu vieglāku ražošanas procesu.

Lietotas golfa bumbiņas spēlētājiem ar augstu HCP – vai ir vērts?

“Jā, jā, jā un vēlreiz jā!” – tā ir labākā atbilde uz jautājumu, vai lietotas golfa bumbiņas ir laba ideja iesācējiem golfa spēlētājiem un golfa spēlētājiem. Kā jau minēts, šajā posmā parasti tiek pazaudēts daudz bumbiņu, kas tieši atspoguļojas izmaksās. Lietotie modeļi, tā sauktās ezeru bumbiņas, ir lētāki – dažos gadījumos par salīdzināmu cenu var iegūt līdz pat 10 reižu vairāk lietotu bumbiņu nekā jaunu, un jāsaka, ka 150 ir “nedaudz” vairāk nekā 15, lai gan…..

Ir vērts arī atzīmēt, ka starp šāda veida modeļiem var iegādāties produktus no pasaules lielākajiem zīmoliem, piemēram, Callaway, TaylorMade un Titleist golfa bumbiņām. Ir 3 to kategorijas, no kurām var izvēlēties, kas norāda katra modeļa stāvokli. Starp tām izceļas šādas:

  • A – “ļoti labs” stāvoklis;
  • B – “labs” stāvoklis;
  • C – sliktāka kvalitāte.

Turklāt šāda veida risinājuma galvenā priekšrocība ir tā, ka tas samazina arī negatīvo ietekmi uz vidi. Golfa bumbiņas rada lielāku piesārņojumu nekā, piemēram, plastmasas dzērienu pudeles – viena bumbiņa var radīt tikpat lielu piesārņojumu kā… trīs pudeles! Tāpēc, ņemot vērā pieaugošo izpratni par šo problēmu, golfa bumbiņu reģenerācija un pārstrāde neapšaubāmi kļūst par nākotnes izvēli.

Bumbu modeļi spēlētājiem ar augstu HCP – izvēlieties savu iecienītāko zīmolu

Golfa bumbiņu izvēle ir patiešām plaša, un tas attiecas arī uz modeļiem, kas paredzēti iesācējiem un spēlētājiem amatieriem. Kādas ir labākās golfa bumbiņas “spēlētājiem ar augstu handikapu”? Lūk, piemēri, kas var ievērojami palīdzēt spēlē, pārceļot to nākamajos golfa attīstības posmos:

Šie ir tikai piemēri, taču tie liecina, ka patiešām ir daudz produktu, kurus ir vērts pārbaudīt. Tomēr, un tas ir jāuzsver, gadās, ka iesācēji un amatieri ar augstu HCP maina bumbiņu modeļus pat vienas spēles laikā. Tas noteikti nav ieteicams. Ja katrā bedrītē izmantojat citu, jūsu sitieni kļūst mazāk prognozējami, un – atzīsim – sākumā prognozējamības parasti tik un tā trūkst. Turklāt sekas ir plašākas, jo tās var izpausties kā vispārējas konsekvences veidošanās Jūsu spēlē un tādējādi palēnināt Jūsu attīstību. Jā, ir vērts izmēģināt dažādas bumbiņas – ar atšķirīgu mīkstuma līmeni, slāņu skaitu vai bedrītēm -, taču tas jādara ar savu galvu, un mēs labprāt palīdzēsim. Galu galā visus šeit uzskaitītos modeļus varat iegādāties šeit, GolfChampion, un, ja rodas kādi jautājumi, mēs esam gatavi palīdzēt!

Atbildēt