Nikon golfa tālmēri – japāņu precizitāte, kas konkurē ar pasaules labākajiem
Ja vēlaties spēlēt golfu un iedegt aizraušanos ar šo sporta veidu jau sākotnējā posmā, jums var būt nepieciešamas tikai dažas pamata nūjas un piemēroti apavi, cimdi un bumbiņas. Tomēr, jo vairāk ieejat golfa pasaulē un iepazīstat to tuvāk, jūs saprotat, ka ir aksesuāri, kas ievērojami atvieglo un uzlabo jūsu spēli, piemēram, palīdz izvēlēties nūju nākamajam sitienam vai pārbaudīt attālumu līdz bedrītei.
Sākotnēji japāņu zīmols Nikon, kas visā pasaulē ir pazīstams ar savu fotoaparātu ražošanu, nodarbojās ar optisko stiklu, lēcu un mikroskopu ražošanu. Dažus gadu desmitus vēlāk, 1947. gadā, tas nolēma paplašināt savu darbību un sākt nodarboties ar fotografēšanas aprīkojuma ražošanu. Tas bija sākums viena no pasaulē labākā dizaina spoguļkameru prototipa izstrādei. Ejot līdzi laikam un paplašinot savu portfeli, pamatojoties uz izcilo optisko pieredzi, Nikon 1999. gadā izgatavoja pirmo lāzera tālmērītāju golfa spēlētājiem.
Ierīce, kas palīdz izvēlēties nūju nākamajam sitienam, sniedzot precīzus attāluma līdz bedrītei mērījumus. Kā izvēlēties tālmēri golfam? Vai ir vērts iegādāties Nikon tālmēri? Mēs iesakām, kas jums būtu jāzina pirms iegādes.
Kas ir golfa tālmēri?
Tas ir piederums, kas palīdz jums izmērīt attālumu, kas šķir divus golfa laukuma punktus, turklāt jums nav jāpārvietojas no savas vietas. Pasaulē ir vairāku veidu tālmēri ar dažādiem pielietojumiem, piemēram:
- optiskie – tos izmanto binokļos, kamerās vai teleskopos. Šeit objekta mērīšanai izmanto optiskās sistēmas, un attālums tiek mērīts pēc paralakses leņķa;
- elektromagnētiskās – kā norāda nosaukums, tās izmanto elektromagnētisko lauku, lai izmērītu pareizo attālumu. Tos cita starpā izmanto mērniecībā;
- lāzera – šo tipu visbiežāk izmanto golfā, bet arī būvniecībā vai renovācijā. Lāzera stars tiek nosūtīts uz objektu, un tad tālmērs mēra laiku, kas paiet no signāla nosūtīšanas līdz tā atgriešanai, un tādējādi parāda attālumu no jums līdz objektam;
- ultraskaņa – princips ir līdzīgs lāzera tālmēriem, taču staru vietā tiek raidīti skaņas viļņi. Salīdzinot ar iepriekšējo kategoriju, ierīcēm, kurās izmanto šo tehnoloģiju, ir īsāks darbības rādiuss.
Jūs jau zināt, kurš tālmēri golfam tiek visbiežāk izmantoti šajā sporta veidā. Lielākajai daļai pazīstamu zīmolu modeļu acīmredzami ir virkne funkciju, kas atvieglo spēli. Izņēmums nav arī Nikon populārie golfa tālskata modeļi, kas izceļas ar vienu no galvenajām tehnoloģijām, proti, tā saukto slīpuma kompensāciju. Kas tieši ir šī funkcija?
Paredzēts golfa spēlētājiem – augstuma kompensācija
Daudzkārt golfa laukumā var rasties situācija, kad no noteikta attāluma, piemēram, 150 metriem, bumbiņa jānošauj kalnā. Stāvot nekustīgi, vairums tālmēri, protams, parādīs, cik tālu no jums ir līdz karodziņam, uz kuru mērķējat, taču tie neņems vērā reljefa augstumu. Tas padara mērījumu neprecīzu un spēlētājam mazāk noderīgu, un jūs sitat ar nepareizu nūju vai ar nepareizu spēku – tādējādi jūs varat spēlēt pārāk īsu vai pārāk tālu, zaudējot sitienu vai pat vairākus, ja piezemējaties nepareizā vietā. Tieši šeit noder iepriekš minētā slīpuma funkcija, kas ir populārajos Nikon golfa tālmēru modeļos. Ierīces, kas ir papildinātas ar šo tehnoloģiju, spēj parādīt jums precīzu mērījumu, ņemot vērā golfa laukuma augstumu vai slīpumu.
Piemēram. Faktiskais attālums no jums līdz karodziņam uz kalna ir 150 metri, bet, lai to trāpītu, spēlējot kalnā, jums ir jāpieņem, ka reāli ir jāaizvada 179 metri, kas ir par 29 metriem vairāk, nekā rāda klasiskais tālmērs.
Tā ir tikai viena no daudzajām funkcijām, kas ir iekļautas šī japāņu zīmola tālmēri. Ir pienācis laiks tuvāk aplūkot dažus modeļus un atbildēt uz jautājumu, vai ir vērts iegādāties Nikon tālmēri?
1. Coolshot Pro II Stabilized
Viens no modernākajiem tālmērītājiem japāņu ražotāja klāstā. Nikon Coolshot Pro II ir aprīkots ar izcilu optiku, ar kuru zīmola fotokameras ir slavenas jau vairāk nekā 100 gadus. Tālmēri sver aptuveni 179 gramus (bez akumulatora), un to uzlabo augstas kvalitātes OLED displejs, kas parāda visus rādītājus neatkarīgi no tā, cik ļoti saules stari spīd acīs. Turklāt ievērības cienīgas ir arī šādas funkcijas:
- Slīpuma kompensācija – ja tas nav atļauts turnīros, uz tālmeklētāja ir īpašs indikators, kas tiesnešiem un dalībniekiem norāda, ka šis režīms tālmērā ir atspējots;
- Hyper Read – tehnoloģija, kas veic tūlītējus mērījumus tikai 0,3 sekundēs, lai jūs varētu ļoti ātri pārbaudīt attālumus no dažādiem punktiem, neiztraucējot no golfa transa, un precīzi atzīmēt karogu;
- Stabilizēts (stabilizēts mērījums) – tā ir šī modernā modeļa pazīme. Kurš gan nav piedzīvojis garas stundas golfa laukumā un dažādos apstākļos? Šī funkcija garantē jums netraucētu mērījumu veikšanu, pat ja rokas trīc vai pūš spēcīgāks vējš, tāpēc jums nav jāatsakās no spēlēšanas jebkuros apstākļos;
- 6x tālummaiņa – jums ir iespēja pietuvināt ļoti tuvu vēlamajam objektam, un to visu uzlabo īpaši kontrastains okulārs ar pretatstarošanas filtru, kas kopā nodrošina, ka varat pielāgot fokusu atbilstoši savai acij un golfa laukuma apstākļiem;
- Dual Locked On ECHO – tā ir tehnoloģija, kas nodrošina attāluma mērīšanu līdz karodziņam, nevis kokiem vai apvidum aiz tā. Par pareizu mērījumu liecina ierīces vibrācija un OLED displejā redzamais zaļais aplis;
- Nepārtraukta mērīšana (reljefa skenēšana) – apvidus, kurā vēlaties spēlēt, ir mainīgs, pilns ar šķēršļiem vai viļņains? Izmantojot šo funkciju, kad turat nospiestu pogu, tālmērs 8 sekundes skenē telpu un jūs uzreiz iegūstat attāluma mērījumu līdz dažādiem bedrītes elementiem un uzzināsiet, kādā reljefā vēlaties spēlēt.
- Ūdens un miglas izturība – ierīces aizsardzība pret ūdeni ir sava veida standarts starp šīs klases ierīcēm. Tas nozīmē, ka jums nav jāuztraucas par spēlēšanu lietainās dienās vai par to, ka tālmērs applūdīs. Turklāt ierīcei ir aizsardzība pret miglas veidošanos, tāpēc jūs visu redzēsiet pat tad, kad lauku būs apvijusi smalka pelēka aura.
2. Coolshot 20i GIII un 20 GIII
Sarakstā nevarēja izlaist šos ļoti kompaktos un vieglos (abi modeļi sver aptuveni 130 gramus bez akumulatora) tālmērus no japāņu zīmola 16,7 mm monokulāru klāsta jūsu pilnīgam komfortam – Nikon Coolshot 20i GIII un Nikon Coolshot 20 GIII. Protams, atšķirībā no Coolshot Pro II Stabilised tie nav tik tehnoloģiski progresīvi, taču tie ir ar labu cenas un kvalitātes attiecību, kas apmierinās daudzus iesācējus un pieredzējušus golferus. Ar iepriekšējo modeli tiem ir kopīgas šādas iezīmes:
- slīpuma funkcija (20i GIII un 20 GIII tomēr nav LED, kas norāda, ka tā ir ieslēgta);
- ūdensizturība;
- 6x tālummaiņa ar pretatstarošanas filtru;
- Nepārtraukta Mērīšana.
Tiem diemžēl nav OLED displeja vai stabilizācijas funkcijas, taču lielākā daļa golfa spēlētāju amatieru praksē atšķirību pamanīs minimāli.
Tomēr tiem ir divas funkcijas, kas modificētā veidā ir iepriekš aplūkotajam modelim, proti, pirmā mērķa prioritāte un fiksētais trieciens. Ko tās ietver?
Piemēram. Mērot attālumu līdz karogam, dažkārt var rasties šaubas par tālmērītāja pareizu virzību. Palīgā nāk pirmā mērķa prioritāte, kas ierīci fokusē tieši uz jūsu izvēlēto mērķi, savukārt Locked On Quake opcija ar vibrāciju un informāciju uz monokulāra signalizē, ka jūsu tālmēri ir tieši uz karoga. Tas ievērojami atvieglo nūjas izvēli nākamajam sitienam.
3. Coolshot 50i
Ar šo vidējās klases tālskata kameru, kas noteikti ir Nikon Coolshot 50i, nevar kļūdīties. Tam ir ļoti ērts monokulārs, kura diametrs ir 18,3 mm, tāpēc jūsu acs nejutīs lielu nogurumu, tā svars ir 175 grami (bez akumulatora), tāpēc tas ir diezgan viegls, parocīgs un ar savu svaru nenogurdinās rokas. Tam ir arī spilgts un skaidrs OLED displejs, kurā redzēsiet nepieciešamo informāciju, neatraujot aci no ierīces. Ko vēl piedāvā šis populārais Nikon golfa tālmeklētāja modelis?
Lai gan par dažiem simtiem zlotu vairāk jūs varētu sagaidīt diezgan lielas pārmaiņas, praksē tas ir ļoti līdzīgs 20i GIII un 20 GIII modeļiem. Tam ir praktiski tādas pašas funkcijas kā tiem, bet izmaiņas no tiem ir Dual Locked On Quake, kas, cita starpā, ir arī stabilizētajā Coolshot Pro II.
Tomēr šeit nevar noliegt zināmu “ekstra”, kas ir šī modeļa atšķirīgā iezīme salīdzinājumā ar iepriekš aplūkotajiem trim modeļiem, proti, magnēts.
Piemēram. Vai esat kādreiz cīņas karstumā atstājis tālmēri kaut kur golfa ratiņos vai ratiņos, neieliekot to kabatā vai futrālī? Izmantojot vienkāršu, bet golfam raksturīgu inovāciju – tālmeklētāja korpusā iebūvētu magnētu, jūs varat to vienkārši novietot kaut kur uz golfa ratiņu vai ratiņu rāmja – ja vien tas ir metāla – un vairs neriskēsiet to pazaudēt vai sabojāt, ja tas nokrīt no augstuma.
4. Coolshot Lite Stabilized
Sarakstu noslēdz otrais modernākais modelis – Nikon Coolshot Lite Stabilized. Tam ir praktiski tāda pati funkcionalitāte kā rakstā aprakstītajam pirmajam tālmērniekam Coolshot Pro II Stabilized, taču tas maksā par dažiem simtiem zlotu mazāk, kas daudzus golfa spēlētājus var mudināt izvēlēties tieši šo modeli. “Mīnusi”, ko var izcelt, noteikti ir vecākās klases displejs, t. i., LCD, nevis OLED, kas tomēr joprojām darbojas ļoti labi un visi rādītāji tajā ir redzami bez lielām pretenzijām, un miglas izturības trūkums. Vai tas ir šķērslis Lite Stabilised izmantošanai? Noteikti nē, un tas noteikti joprojām atrod savus atbalstītājus.
Vai ir vērts iegādāties Nikon golfa tālmēri?
Šī ir ļoti subjektīva izvēle, un daži var dot priekšroku Bushnell, kuru daudzi uzskata par līderi tālmēri, cita starpā tāpēc, ka šis zīmols ir atbildīgs par lāzera tehnoloģijas ieviešanu golfā.
Savukārt Nikon simbolizē japāņu precizitāti un ļoti kvalitatīvu tālmēri optiku, par ko viņi ir jāpateicas ilggadējai pieredzei kameru, optiskā stikla vai lēcu ražošanā. Katrs modelis atšķiras ar parametriem un funkcijām, tāpēc gan iesācēji, gan profesionāļi varēs atrast tālmēri, kas atbilst viņu vēlmēm.
Ja meklējat ierīci, kas ir ideāls cenas un vērtības attiecību, tad ar tīru sirdsapziņu izvēlieties Coolshot 20i GIII. Tā piedāvā visu, kas nepieciešams ikvienam golfa spēlētājam, un tas viss par salīdzinoši nelielu samaksu, turklāt pati iekārta kalpos jums gadiem ilgi.
Coolshot 50i šeit pārstāv vidējās cenu kategorijas cenu diapazonu, kas var nebūt pilnībā apmierinošs attiecībā pret to, ko tas piedāvā. Nelielās izmaiņas salīdzinājumā ar Coolshot 20i GIII un magnēta kā palīgierīces izmantošana var nebūt pietiekams iemesls, lai jūs mudinātu iegādāties tieši šo tālmēri. Tomēr OLED displejs vai Dual Locked On Quake liks šim modelim atrast savus atbalstītājus.
Ja jums ir lielāks budžets un no sava aprīkojuma pieprasāt maksimālu veiktspēju, tad noteikti izvēlieties Coolshot Pro II stabilizēto modeli, kam ir visas jaunākās Nikon tehnoloģijas, kā arī OLED displejs, kas apmierinās jebkuru tehnoloģiju cienītāju. Ja vēlaties saņemt to pašu, bet par mazliet mazāk naudas, noteikti izvēlieties Coolshot Lite Stabilizēto. Tikai paturiet prātā, ka tam ir novecojis displejs un trūkst miglotāja, kas var traucēt, ja spēlējat no rīta un virs laukuma ir sudrabaini dūmi, vai spilgtā saules gaismā, kad ne vienmēr visu varēsiet izlasīt no LCD displeja.